РФ назвала умови завершення війни В Офісі президента України відреагували

У Кремлі висунули умови для завершення війни проти України. Відповідну заяву зробив заступник очільника МЗС РФ Михайло Галузін, передає російський ТАСС.

За словами Галузіна, для завершення війни Росія вимагає, щоб Україна:

  • повернулася до нейтрального позаблокового статусу;
  • відмовилася від вступу до ЄС та НАТО;
  • визнала «нові територіальні реалії»;
  • закріпила статус російської мови як державної на законодавчому рівні.

Також Галузін запевняє, що необхідно, щоб ЗСУ припинили вогонь, а західні країни — постачання озброєнь.

В офісі президента України відреагували на заяву. Радник очільника ОП Михайло Подоляк пнаголосив, що «вимоги» Росії, передані через МЗС РФ, підтверджують «юридичну та фактичну недієздатність російського керівництва».

«Тому реалістичні лише «зустрічні умови України». Негайне виведення всіх військ із суверенної території України. Остаточне визнання того, що СРСР розпався та пострадянські країни мають весь обсяг суверенітету. Видача військових злочинців та авторів війни. Закріплення зони демілітаризації (буферної зони) біля РФ. Скорочення наступальної зброї (ракет підвищеної дальності). Міжнародна конференція з організації контролю за ядерним арсеналом РФ», — перелічив Подоляк.

Він додав, що також Українській державі потрібна юридично зафіксована програма «репараційних виплат, зокрема добровільна відмова від заарештованих в інших країнах російських активів на користь України».

Дивіться також:

Читайте також:

«Новини Донбасу» у Telegram — лише найважливіше. Підписуйтесь!