У Маріуполі окупанти посилили фільтраційні заходи

У захопленому російськими військами Маріуполі сталося посилення «репресивного режиму». Про це повідомив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

«Проходить глобальна «зачистка» Центральним, Приморським і Кальміусським районами, переважно в місцях проїзду військової техніки та дислокації окупантів», — розповів він, зазначивши, що патрулі у складі комендатури, МДБ загарбників міста запровадили постійний та поквартирний обхід.

Андрющенко розповів, що окупанти перевіряють телефони на наявність компрометуючих фото, повідомлень у соціальних мережах та приватному листуванні, а також проводять обшуки будинків та шукають українську символіку, літературу та інше. Крім того, за даними радника мера міста, окупанти переписують особисті дані всіх мешканців.

«Процес фільтрації не зупиняється. Загальна черга у кількісних показниках лише у Центральному районі міста становить 15 тисяч осіб. Щодня максимально до 30 осіб проходять фільтрацію, з них у середньому до 5 осіб щодня зникають через арешти прямо у будівлі райвідділу поліції окупантів. Без папірця про фільтрацію неможливе працевлаштування на будь-яку роботу, тому люди змушені йти на принизливу та ризиковану процедуру виживання», — повідомив Андрющенко.

Раніше стало відомо, що в захопленому армією РФ Маріуполі окупанти стерли більшу частину муралу «Мілана», на якому зображено дівчинку, яка стала сиротою через війну в Донецькій області.