Україна визволила з ворожого полону ще 130 українських захисників

Україна здійснила черговий обмін з рф військовополоненими, додому повернулися сто тридцять захисників України.

Про це у Telegram-каналі повідомив керівник ОП Андрій Єрмак.

«Черговий обмін полоненими — нам вдалося повернути додому 130 наших людей — 126 захисників та 4 захисниць. Це воїни ЗСУ, нацгвардійці, прикордонники, ДССТ», — зазначив він.

За словами керівника Офісу Президента, серед звільнених з полону рф людей — вісімдесят сім — це захисники тимчасово окупованого Маріуполя, сімдесят один з яких — із «Азовсталі».

«Більшість з людей, яких ми повертаємо сьогодні, мають важкі поранення. Як каже Президент Володимир Зеленський, держава повинна подбати про кожного з них. Кожен з наших героїв має відчувати, що держава піклується про нього», — сказав Андрій Єрмак.

Як зауважив Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець, серед звільнених – сорок п’ять військовослужбовців Збройних Сил України, 25 нацгвардійців, 23 прикордонника, двадцять один воїн Військово-морських сил, 8 «тероборонівців» та 8 представників Державної спеціальної служби транспорту.

За даними омбудсмена, наймолодшому звільненому ще не виповнився двадцять один рік, найстаршому незабаром має виповнитися шістдесят чотири роки.

Лубінець запевнив, що всі захисники отримають гідну медичну допомогу та зможуть відновити банківські картки та документи.

Він додав, що від початку повномасштабного вторгнення росії загалом вдалося звільнити з ворожого полону 1993 українців.