Армія РФ втратила на війні в Україні щонайменше шість контрбатарейних РЛС «ЗООПАРК-1М»

Зусилля ЗСУ та російських загарбників з нейтралізації контрбатарейних радарів один одного є постійним елементом війни, оскільки таких систем відносно небагато, але вони значно множать військову силу, дозволяючи командирам швидко виявляти та вражати артилерію супротивника. Про це повідомляється у звіті оборонної розвідки, опублікованій у Twitter Міноборони Сполученого Королівства Великобританії та Північної Ірландії.

«Станом на 23 березня 2023 року, Сили спеціальних операцій України опублікували кадри знищення російської протибатарейної РЛС «ЗООПАРК-1М» у районі Донецька», — йдеться в повідомленні.

Розвідники зазначають, що оскільки ці системи мають активну електромагнітну сигнатуру, вони є вразливими для виявлення та знищення, «РФ втратила як мінімум шість «ЗООПАРК-1М», і, ймовірно, в Україні залишилася дуже обмежена їхня кількість».

«Відновлення флоту контрбатарейних радарів, ймовірно, є ключовим пріоритетом для обох сторін, але РФ, ймовірно, буде складно, тому що системи залежать від постачання високотехнологічної електроніки, які були обмежені санкціями», — розповіли у Британській розвідці.

Дивіться щоденний випуск «Новин Донбасу» щодо ситуації на Сході України та по всій країні.