Армія РФ завдала ракетного удару по таборах ПВК «Вагнера». Багато загиблих — Пригожин

Російські військові обстріляли табори приватної військової компанії «Вагнера». Про це заявив власник ПВК Євген Пригожин увечері 23 червня.

Внаслідок удару, який, як стверджується, було завдано військовими Міністерства оборони РФ, загинуло багато бойовиків ПВК.

«Завдано ракетного удару по таборах ПВК Вагнер. Багато жертв. За інформацією бійців-очевидців удар було завдано з тилового боку, тобто завдано військовими МО РФ», — йдеться у повідомленні.

На відео, опублікованому в Telegram, показано наслідки удару по табору ПВК, тіла загиблих та пожежу. Де саме знято відео, а також про яку кількість жертв йдеться — не повідомляється.

Крім того, власник ПВК стверджує, що 25 тисяч бійців мають намір розібратися, «чому в країні коїться беззаконня».

«25 тисяч очікує як тактичний резерв, а стратегічний резерв — це вся армія і вся країна. Усі, хто хоче — приєднуйтесь. Треба закінчувати з цим неподобством», — заявив Пригожин.

У МО РФ відповіли на заяву Пригожина, пишуть російські ЗМІ. У Міноборони стверджують, що повідомлення і відео, на якому показано наслідки ракетного удару по таборах ПВК, — провокація, яка не відповідає дійсності.

Російський диверсант Ігор Гіркін (Стрєлков) заявив, що коментувати заяву і відео Пригожина він не буде. Однак при цьому він наполягає, що «країна на межі спроби військового перевороту».

«Констатую, що країна на межі спроби військового перевороту. Хто його ініціює — поки що не ясно. Не виключено, що до нього прагнуть обидві ворогуючі фракції „партії влади“ за нейтралітету третьої (ФСБ і Радбез)», — цитують його росЗМІ.

Також прес-служба також Пригожина опублікувала аудіоповідомлення із заявою командирів ПВК «Вагнера». За їхніми словами, «зло, яке несе військове керівництво країни (РФ) має бути зупинено», а російське військове керівництво нехтує життями солдатів.

«Усі, хто знищив сьогодні наших хлопців, усі, хто знищив десятки тисяч життів російських солдатів, будуть покарані», — йдеться в аудіо повідомленні.

Командири ПВК закликають не чинити опір, а на тих, хто проігнорує цей заклик, чекає «негайне знищення».

«Після того, як ми закінчимо розпочате, ми повернемося на фронт», — додали автори заяви.

Пригожин наполягає, що «це не військовий переворот, а марш справедливості». Він упевнений, що дії бойовиків ПВК «ніяк не заважають військам».

З 2014 року Донбас розкрадали російські силовики та чиновники, а підстав для великої війни розв’язаної РФ проти України не було, заявив Євген Пригожин. Він підкреслив, що російські сили, які взяли під контроль частину Донбасу, не розвивали регіон, а розкрадали його.

Голова ПВК «Вагнера» Євген Пригожин заявив, що бійці формування не підписуватимуть контракти з міністерством оборони РФ.