Окупанти

Авіабомби, які застосовують окупанти на полі бою, гальмують наступ ЗСУ

Окупанти переважно використовують авіаційні бомби, які їм дісталися у спадок від Радянського Союзу.

Це бомби ФАБ-250, ФАБ-500 і ФАБ-1500, на які росія встановлює універсальні модулі планування і корекції польоту.

Про це сьогодні, двадцять першого грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“На сьогоднішній день основний засіб гальмування наших наступальних дій і для проривання нашої оборони — це російські КАБи (коригувальні авіаційні бомби) на базі старих радянських. Найвищий показник застосування КАБів за весь період був минулого місяця. За листопад російські війська використали трохи більш як 1 200 коригувальних авіаційних бомб. Виходячи з цього, якщо росіяни збережуть такий показник застосування бомб, то за наступний рік буде використано 12-15 тис. КАБів. Але я не можу сказати, що такий високий рівень буде дотримуватися й надалі, оскільки зараз, станом на 20 грудня, росіяни застосували за грудень трохи більше ніж 600 КАБів”, — зауважив він.

Бомби

Бомби ФАБ-250, ФАБ-500 і ФАБ-1500 є радянськими (тепер російськими) аерозольними бомбами, розробленими для використання в авіації. Вони належать до категорії великих фугасних авіаційних бомб та мають різні маси та ефективні радіуси дії. Вказані числа в їхніх назвах вказують на масу бомби в кілограмах.

  1. ФАБ-250: Це фугасна авіаційна бомба масою приблизно 250 кілограмів. Використовується для ураження цілей на землі, таких як військові об’єкти, важке озброєння, інфраструктура тощо.
  2. ФАБ-500: Це фугасна авіаційна бомба масою приблизно 500 кілограмів. Зазвичай використовується для ураження більших об’єктів на землі, таких як промислові комплекси, важке військове устаткування, ангари тощо.
  3. ФАБ-1500: Ця бомба має масу приблизно 1500 кілограмів і призначена для ураження великих об’єктів та цілей на значній площі. Вона може використовуватися для завдань, де необхідно велике руйнування або ураження протипіхотного або протибронетанкового захисту.

Ці бомби є частиною арсеналу російської авіації і можуть бути використані у різноманітних військових сценаріях.