Безлер розповів, як грабував інкасаторів на Донбасі та віддавав гроші Гіркіну

Колишній командир бойовиків угруповання «ДНР» у Горлівці Ігор Безлер (прізвисько «Біс») розповів, як у 2014 році грабував інкасаторів на Донбасі, а гроші віддавав тодішньому лідеру бойовиків Ігорю Гіркіну (Стрєлкову).

У відео, яке було опубліковано в телеграм-каналі проросійського політтехнолога і бойовика Костянтина Долгова, Безлер розповів, що нібито Гіркін втік із Cлав’янська в багажнику пікапа Volkswagen Amarok, обклавшись бронежилетами.

«Біс» розкритикував Гіркіна за відступ з міста.

«Залишення Слов’янська — це була найбільша дурість, яку можна було 2014 року вигадати. Те, що зараз відбувається в Артемівську (Бахмуті — Ред.), який важкий штурм, а це ще до Слов’янська не дійшли, цього можна було уникнути», — стверджує бойовик.

Безлер заявив, що Гіркін «у військовому плані — тупа, абсолютно тупа людина».

«Карачун, який був зданий, панівна висота — ну, це взагалі з рук геть. А ходити з хоругвами навколо церкви тут багато розуму не треба. У церкві хрестився, ходив з цими прапорцями… краще б оборону організовував», — підкреслив він.

«Біс» додав, що тоді Гіркін «утік у Горлівку і одразу у мені на підвал загримів». «Це спасибі Бородаю (тодішній «прем’єр-міністр ДНР» росіянин Олександр Бородай — Ред.) та людям із Москви, що це тіло не було просто розстріляне. Я б його розстріляв. Руку на серце», — розповів він.

Бойовик стверджує, що у Горлівці люди Гіркіна займалися мародерством, за що також були схоплені.

«Ну, і прийшовши до Горлівки поруч з ним, до сусідньої камери, загриміли і його підлеглі за віджимання машин. Потім після відходу Стрєлкова ще тиждень відловлювали мародерів із його команди. Але ж це Стрєлков не розповість», — зазначив Безлер.

Водночас «Біс» зізнався, що його збройне формування займалося грабежами. Зокрема він розповів, як вони забрали 260 тисяч гривень у інкасаторів і передали Гіркіну. Однак, за словами Безлера, у результаті гроші зникли.

«Перший епізод — це 20 000 доларів, які він [Гіркін] передав до Москви і через помічника Пономарьова (мабуть, мова про тодішнього самопроголошеного «мера» Слов’янська В’ячеслава Пономарьова — Ред.), який був по дорозі назад заарештований у Донецькому аеропорту. Ну, і другий випадок, коли ми заарештували в Горлівці інкасаторів, які зібрали гроші зі Слов’янська та Краматорська, там близько 260 000 [гривен]. Я ці гроші особисто привіз і передав Стрєлкову в інкасаторських мішках, передав разом із броневичком інкасаторським, зброю ми собі забрали. Потім дізнавався через своїх хлопців, які група «Крим», ніхто зарплат та грошей не отримав. Ось два епізоди. Про це можу сказати точно. Ці гроші були, і куди вони поділися — я не знаю», — розповів Безлер.

У відповідь Гіркін написав у своєму телеграм-каналі, що не пам’ятає, щоб Безлер передавав йому гроші і він не знає, де ці гроші зараз.

Також Гіркін додав, що «ні в Слов’янську, ні в Донецьку я не просто не обкладався» бронежилетами — я взагалі бронежилет не носив». «Оскільки у мене ще з Чечні серйозно травмовано поперек», — стверджує бойовик.

Заява Безлера з’явилася на тлі конфлікту Гіркіна із засновником «ЧВК Вагнер» Євгеном Пригожиним.

Після критики на свою адресу Пригожин запросив Гіркіна на фронт. Також засновник ПВК «Вагнер» . >звинуватив екс-бойовика в отриманні грошей від українського бізнесмена Ріната Ахметова у 2014 році за здачу Слов’янська та фактично пригрозив Гіркіну вбивством на фронті. Після цього Гіркін відмовився воювати у лавах «ЧВК Вагнера».