Білий дім: США перевіряють, чи застосовувалася американська техніка у Білгородській області

Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі повідомив , що США перевірять, чи справді американська техніка, передана Україні, використовувалася під час «вторгнення» на територію Білгородської області (РФ). Про це повідомляє «Європейська правда».

Кірбі наголосив на тому, що США не схвалюють використання своєї зброї для атак на території РФ, про що було поінформовано Україну.

«Ми вивчаємо повідомлення про те, що американське озброєння … могло бути залучено», — сказав він на брифінгу 24 травня.

Нагадаємо, вранці 22 травня з території України до Білгородської області зайшли загони бійців легіону «Свобода Росії» та «Російського добровольчого корпусу» з бронетехнікою. Це збройні формування, які з громадян РФ і воюють за України. Вони змогли взяти під контроль російський прикордонний пункт «Грайворон» та зайти до сусідніх населених пунктів.

У Головному управлінні розвідки Міноборони України заявили, що російські повстанці проводять операцію на території Білгородської області для створення «смуги безпеки» з метою захисту українців.

Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк заявив, що Україна не має безпосереднього відношення до подій у Білгородській області.

Влада РФ вчора ввела в Білгородській області режим контртерористичної операції. Про прорив кордону доповіли президентові країни Володимиру Путіну. Кремль вважає, що мета диверсії у Білгородській області — відволікання уваги від ситуації у Бахмуті.

Також стало відомо, що атаку на російський регіон Путін 26 травня може обговорити із Радбезом РФ. На ситуацію відреагували до ООН.