Бойові доплати до 100 тисяч гривень отримували дві жінкі-військові в тилу — ДБР

Рівненська область. Фото: ДБР

Працівники ДБР викрили протиправну схему фіктивної виплати бойових доплат військовим із Рівненської області, які насправді не несуть службу на передовій. Про це повідомляє пресслужба відомства.

З початку повномасштабного вторгнення Росії керівництво батальйону систематично преміювало підлеглих, що у зоні проведення бойових дій. Проте принаймні двоє військових, щомісяця отримуючи виплати від 30 до 100 тисяч гривень, продовжували перебувати на території Рівненської області. Це дочка та колишня дружина заступника командира частини, які зараз служать в цій частині.

20 квітня працівники ДБР провели низку обшуків на території військової частини та за місцем проживання військових, які отримували доплати незаконно. Внаслідок слідчих дій виявлено та вилучено бухгалтерську документацію, кадрові документи, банківські картки, мобільні телефони тощо.

Крім того, правоохоронці перевірять законність доплат іншим військовослужбовцям цієї частини. За результатами вивчення вилучених документів буде ухвалено рішення про повідомлення певним особам про підозри.

Схема діяла протягом дев’яти місяців, а завдані державі збитки становлять не менше мільйона гривень.

Попередня кваліфікація правопорушення: недбале ставлення до військової служби, вчинене в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 425 КК України). Зловмисникам може загрожувати до восьми років позбавлення волі. Також, за рішенням суду, вони мають відшкодувати державі протиправно виплачені кошти.

Читайте також:

«Новини Донбасу» у Telegram — лише найважливіше. Підписуйтесь!