Частина споживачів у шести прифронтових областях залишається без світла через обстріли — Міненерго

Внаслідок обстрілів російських окупантів, у тому числі попередніх, без світла залишається частина споживачів у Донецькій, Запорізькій, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях. Про це повідомляє прес-служба Міненерго.

Зокрема, в Донецькій області через бойові дії знеструмлено 26 населених пунктів (12,3 тисячі споживачів).

Крім того, у Запорізькій області 12 населених пунктів знеструмлено через негоду.

Водночас Міненерго констатує, що за добу вдалося повернути світло для 18,6 тисячі споживачів, більшість з яких абоненти в Донецькій та Запорізькій областях.

Загалом ситуацію з генерацією та споживанням електроенергії у Міненерго називають стабільною.

«Виробленої електроенергії достатньо покриття споживання. Дефіциту у системі немає. Відключення не плануються», — наголосило Міненерго.

За оновленими даними сайту ENTSO-E, імпорт електроенергії в середу здійснюється зі Словаччини з 11:00 до 18:00 на потужності 2-142 МВт (всього має надійти 633 МВт-год, що на 37 МВт менше за вчорашній показник). Експорт електроенергії не здійснюється з 23 травня, за винятком 29 травня, коли Україна поставила до Польщі 800 МВт-год е/е вночі.

30 травня близько 13:00 сталося аварійне відключення кількох магістральних високовольтних ліній, внаслідок чого, за даними Міненерго, майже 2 млн. споживачів е/е одночасно залишалися без світла кілька годин. До вечора цього дня «Укренерго» відновило енергопостачання споживачів та зазначило, що не планує жодних обмежень споживання у вечірні години доби. Компанія вказала, що причини інциденту з’ясовуються