Чотирьох спільників Медведчука, які готували держпереворот, засуджено до тюремних термінів

Чотирьох спільників колишнього народного депутата Віктора Медведчука, які готували насильницьке захоплення влади в Україні, отримали тюремні терміни. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

«Серед засуджених — громадянин РФ, військовий розвідник за спеціальністю, який був на „прямому“ зв’язку з представниками адміністрації президента РФ та спецслужб країни-агресора», — йдеться в повідомленні.

За інформацією СБУ, зловмисники планували «синхронізувати» державний переворот із початком повномасштабного вторгнення РФ, тим самим сподівалися допомогти агресорові у швидкій окупації України.

За даними слідства, вони хотіли захопити владу через підконтрольні громадські організації у Києві та інших регіонах.

Саме ці прокремлівські центри, як наголошується у повідомленні, мали ініціювати проведення у столиці України так званих «національних зборів».

«На цьому форумі його організатори планували затвердити резолюцію щодо усунення від влади найвищого військово-політичного керівництва України. У разі відмови зловмисники планували перейти до „силового сценарію“. Для цього вони формували власне „бойове крило“, до якого намагалися залучити півтисячі озброєних осіб», — зазначають в українській спецслужбі.

На підставі зібраних доказів суд визнав зловмисників винними за ч. 1 ст. 109 Кримінального кодексу України (дії, спрямовані на насильницьку зміну або повалення конституційного ладу або захоплення державної влади) та призначив росіянину — 10 років, організатору злочину — 7 років, а двом його спільникам — по 5 років ув’язнення.