Дефіцит потужності в енергосистемі відсутній – «Укренерго»

На ранок 21 лютого дефіцит потужності в енергосистемі України відсутній і імпорт електроенергії є незначним. Про це повідомляє прес-служба НЕК «Укренерго».

«Споживання лише на рівні понеділка. Дефіцит потужності в енергосистемі відсутній і поки що не прогнозується. Усі електростанції працюють за командами диспетчерів Укренерго. Імпорт електроенергії незначний і суттєво зменшується завдяки стабілізації електропостачання в країні», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що ліміти споживання в областях не запроваджувалися через відсутність дефіциту потужності в енергосистемі. Однак при зміні ситуації в енергосистемі та різкому зростанні споживання можливе застосування відключень.

Зокрема, вимірювання фактичного споживання здійснюються у Київській, Івано-Франківській та Тернопільській областях. Внаслідок несприятливих погодних умов (поривчастий вітер, іноді з дощем та мокрим снігом) є порушення електропостачання через пошкодження мереж.

В Одесі та Одеському районі залишаються мережеві обмеження через пошкодження обладнання на підстанціях НЕК «Укренерго» внаслідок минулих ракетних ударів та атак дронами.