Дефіцит в енергосистемі знизився, потужності генерації достатньо для покриття 80% потреб — «Укренерго»

Споживання електроенергії в Україні дещо знизилося порівняно з початком тижня. Відповідно знизився і дефіцит в енергосистемі, хоча він все ще залишається суттєвим. Про це повідомляє прес-служба «Укренерго».

Зазначається, що генеруючих потужностей у системі достатньо, щоб покрити близько 80% потреб споживачів.

«Причина дефіциту – російські масовані ракетні атаки, внаслідок яких ушкодження отримали і електростанції та високовольтна мережа. До того ж в аварійний ремонт виведено два блоки на електростанціях. Втрата генерації була компенсована виходом з аварійного ремонту та включенням у роботу одного з блоків електростанції та збільшенням виробництва електроенергії гідроелектростанціями. Мережеві обмеження – лише на Одещині», — йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що ліміти споживання, доведені до всіх обленерго, збільшено через скорочення дефіциту. Кожен обленерго у своєму регіоні складає графіки планових погодинних відключень, які забезпечують споживання області на рівні доведеного ліміту. Нині перевищення лімітів не фіксується.

У той же час протягом доби у разі недотримання лімітів будуть застосовуватися аварійні відключення. Повідомляється, що на двох підстанціях у східному та центральному регіонах країни завершено ремонт трансформаторного обладнання, пошкодженого ракетними атаками росіян восени минулого року. Йде підготовка до включення у роботу. Це дозволить вивести блоки на електростанціях.