Донецьк, Луганськ і не лише: Головні події 21 квітня

Суспільство

У Російській військово-історичній спілці заявили, що демонтували пам’ятник Архіпа Куїнджі в Маріуполі через пошкодження під час бойових дій. І нібито збираються реставрувати.

Жителів Голубівки (раніше Кіровськ) закликають утриматися від відвідування цвинтарів через загрозу обстрілів та мінну небезпеку.

Після ухвалення російською Держдумою закону про електронний реєстр призовників під загрозою опинилися і мешканці захоплених територій. У тих питаннях, які вигідні Кремлю, російська влада наголошує: у «Л-ДНР», а також у частинах Запорізької та Херсонської областей діють закони РФ. Тому цілком імовірно, що електронний призов насамперед зачепить українців, які перебувають в окупації. Чи можливо не потрапити на фронт і як це зробити – «Новини Донбасу» зібрали поради правозахисників.

Матері мобілізованих студентів із так званих «ДНР» та «ЛНР» записали відеозвернення до голів угруповань. Вони називають Пушиліна та Пасічника гарантами конституції та прав людини і просять сприяти демобілізації їхніх синів, які вже понад рік перебувають на фронті.

Права людини

ФСБ РФ звинуватило мешканця Горлівки Артема Пизіна у підготовіці замаху на призначеного російськими загарбниками «мера» міста Івана Приходька. Стверджується, що Пизін загинув в результаті вибуху.

Бойові дії

Деякі російські ЗМІ та блогери пишуть про захоплення контролю над дорогою Бахмут — Часів Яр у Донецькій області, Україна — про запеклі бої в районі Хромово та втрату низки вулиць у Бахмуті.

В окупованому Донецьку внаслідок обстрілу загинули дві жінки.

Новини Донбасу у відеоформаті:

Дякуємо, що читаєте! Підписуйтесь щоб бути в курсі новин.

Більше інформації про війну, геополітику та гуманітарну ситуацію в розсилці від журналіста Олексія Мацукі.