Головні події в окупації 10 лютого

Суспільство

Найпопулярніша тема серед донеччан в останні тижні — подорожчання продуктів. Мешканці територій, непідконтрольних Києву, нарікають: ціни на деякі товари можна порівняти з московськими. Хоча зарплати та пенсії поступаються у рази. «Влада ДНР» у всьому звинувачує спекулянтів і обіцяє контролювати ціни, але жодних особливих змін поки немає. У ситуації розбиралася наша журналістка.

Голова угрупування «ДНР» Денис Пушилін заявив, що у захопленому Соледарі Донецької області не буде приватного сектору, якщо місто відбудовуватимуть. Пушилін запевняє, що Соледар відбудують за прикладом окупованого Маріуполя.

Окупанти заявили про початок «евакуації» мешканців Вугледара у Волноваху.

У Маріуполі після окупації розпочали роботу 16 шкіл, у яких нібито навчається понад 11 500 дітей. 2020 року в Маріуполі працювало 67 шкіл, де навчалися 48 500 школярів.

Мобільні оператори «Фенікс» та «МКС», які незаконно працюють на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, відключають мобільний інтернет своїм користувачам.

Права людини

У слідчому ізоляторі російського Новочеркаська помер засуджений до 13 років позбавлення волі у справі кримських мусульман кримськотатарський активіст Джеміль Гафаров.

Бойові дії

В угрупуванні «ДНР» стверджують, що в період з 3 по 9 лютого на окупованій території Донецької області через обстріли загинули дев’ять мирних мешканців та 23 отримали поранення.

Новини Донбасу у відеоформаті: 

Дякуємо, що читаєте! Підписуйтесь щоб бути в курсі новин.

Більше інформації про війну, геополітику та гуманітарну ситуацію у розсилці від головного редактора українського телеканалу іноземного мовлення FREEДOM Олексія Мацукі.