Головні події в окупації 6 березня

Політика

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу відвідав захоплений Маріуполь. Відповідне відео опублікувало Міноборони РФ. Там зазначили, що Шойгу перевірив будівельні роботи у місті, які здійснює підконтрольна його відомству «Військово-будівельна компанія».

Економіка

Головні дистриб’ютори ліків та фармацевтичні заводи Росії уникають прямої співпраці з угрупованням «ДНР», оскільки вони бояться санкцій.

Суспільство

Росія вивезла з України понад п’ять мільйонів людей, заявила уповноважена з прав людини РФ Тетяна Москалькова.

Медичні працівники тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей не отримали грошових надбавок.

Права людини

У мережі було опубліковано відео розстрілу російськими військовими українського військовополоненого. Чоловік сказав «Слава Україні» перед тим, як його вбили. Головне слідче управління СБУ зареєструвало кримінальне провадження.

Біженку з України майже рік тримали у психіатричній лікарні на території РФ за відмову від отримання російського громадянства. Лише наприкінці лютого її вдалося звільнити та повернути в Україну.

Бойові дії

В угрупуванні «ДНР» заявили про поранення трьох осіб: жінки в Куйбишевському районі Донецька, мешканця селища Микільське у Старобешівському районі та чоловіка у Ясинуватському районі. Крім того, повідомляється про пошкодження приватних житлових будинків та школи № 51 у Донецьку.

Новини Донбасу у відеоформаті: 

Дякуємо, що читаєте! Підписуйтесь щоб бути в курсі новин.

Більше інформації про війну, геополітику та гуманітарну ситуацію у розсилці від головного редактора українського телеканалу іноземного мовлення FREEДOM Олексія Мацукі.