ГУР перевіряє заяву РПЦ про передачу Угорщині полонених українців

Українська розвідка перевіряє інформацію про нібито передачу Російською православною церквою Угорщині групи українських військовополонених. Підтверджень заяви РПЦ наразі немає. Про це у коментарі «РБК-Україна» розповів представник ГУР Міноборони та Координаційного штабу щодо поводження з військовополоненими Андрій Юсов.

«Ми відстежуємо інформацію щодо українських військовополонених, у тому числі інформацію, що з’явилася на сайті так званої РПЦ. На сьогоднішній день немає офіційного підтвердження цих даних», — заявив Юсов.

За його словами, українське МЗС зв’язалося з дипломатами Угорщини у Києві та Москві, з угорським МЗС, а також з віце-прем’єром Угорщини з питань релігії Жолтом Шем’єном. Там поки що не підтверджують інформацію, яка є на сайті РПЦ.

Представник ГУР сказав, що ці дані також не підтверджують міжнародні структури, зокрема Червоний хрест.

Так, за словами представника ГУР, або ця інформація загалом не відповідає дійсності, або йшлося про якусь спецоперацію чи співпрацю за участю певних неофіційних структур, які не можна називати причетними до тієї чи іншої держави на офіційному рівні.

«Чи відбулася така передача насправді — це зараз перевіряється», — сказав співрозмовник.

Раніше джерела «РБК-Україна» повідомляли, що РПЦ планує передати частину українських полонених Угорщини, і це рішення не було погоджено з Україною.

За словами одного із співрозмовників, РПЦ та її патріарх Кирило (Гундяєв) має намір передати Угорщині щонайменше 11 українських військовополонених. А одним із посередників має виступити благодійна організація Мальтійської служби допомоги Суверенного Ордену Госпітальєрів.