Клименко: Після війни в Україні може бути до 3 мільйонів одиниць незареєстрованої зброї

Після війни з Росією в Україні може бути, за оцінками європейських партнерів, до 3 млн. одиниць незареєстрованої зброї. Про це в інтерв’ю ВBC News Україна заявив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.

За його інформацією, на руках у населення зараз перебуває близько 1,2 млн одиниць зареєстрованої зброї. Йдеться про мисливську, гладкоствольну, нарізну, зброю для відстрілу гумових куль та іншу, уточнив Клименко.

Він заявив, що в перші дні повномасштабної війни видали зброю людям, і справді її велика кількість залишилася на руках в українців, які пішли в територіальну оборону та добровольчі формування територіальних громад.

«Це громадяни, які готові захищати країну. На період воєнного стану вона має залишатися у них, якщо, звичайно, вона не є предметом кримінального розслідування», — сказав чиновник.

Клименко зазначив, що питання не в законослухняних громадянах, а в тому, що ця зброя може потрапити до диверсійних груп або «сплячих груп» російських агентів, які все ще можуть бути на території України, і найголовніше — до рук криміналітету.