Колаборанти та ті, що воювали проти ЗСУ: Підсумки перевірки деокупованих сіл на Донеччині

Під час проведення перевірок на території деокупованих населених пунктів у Донецькій області було виявлено людей, які воювали проти ЗСУ та намагалися сховатися. Про це в ефірі телемарафону повідомив очільник обласної військової адміністрації Павло Кириленко.

«Щодо чотирьох деокупованих населених пунктів Волноваського району, які входять до Великоновосілківської територіальної громади — деокупацію проведено, контрдиверсійні заходи проведено», — сказав Кириленко.

За його словами, правоохоронці проводили стабілізаційні заходи, зокрема на території громади, яка і раніше була підконтрольна українській владі.

«Ці населені пункти — це чотири фактично повністю знищені села та селища, де було 564 будинки приватного сектору. З них повністю зруйновано 73% — це те, що підраховано та зафіксовано. 32 особи із зазначених населених пунктів евакуйовано», — зазначив керівник ОВА.

Кириленко уточнив, що людям надається медична та психологічна допомога, як і допомога у вигляді харчових продуктів, гігієнічних наборів.

Також він наголосив, що всі евакуйовані — дорослі. Дітей на теренах цих населених пунктів не було. А після повної деокупації громади влада має намір провести звірку щодо дітей, які раніше були евакуйовані. Можливі факти вивезення дітей на окуповану територію чи територію РФ росіянами перевірятимуться.

Кириленко уточнив, що під час проведення зачистки виявлено людей, які воювали проти ЗСУ.

«Є вояки. Під час проведення зачистки їх передано до уповноважених органів, де з ними проводиться відповідна робота — без порушень норм міжнародного права. Щодо виявлення колаборантів — робота проводиться. Ці дані не підлягають розголошенню», — зазначив очільник області.

Нагадаємо, Благодатне, Сторожове, Нескучне, Макарівка зараз є деокупованими.

Дивіться також:

Читайте також:

«Новини Донбасу» у Telegram — лише найважливіше. Підписуйтесь!