Контрнаступ не наближає кінець війни — Зеленський

Президент Володимир Зеленський упевнений, що зараз не можна говорити про швидке завершення війни, яку розпочала Росія проти України, незважаючи на контрнаступ ЗСУ. Про це Зеленський сказав в інтерв’ю Reuters.

«Поки що рано говорити про закінчення цієї війни», — сказав президент.

При цьому Зеленський уточнив, що постачання іноземної зброї в Україну скоротилося б, якби не контрнаступ. Також, за його словами, територіальні придбання справлять враження на інші країни.

Крім того, президент закликав країни-партнери постачати зброю Україні.

«Ми хотіли б більше допомоги від Туреччини, ми хотіли б більше допомоги від Південної Кореї. Більше допомоги від арабського світу. Від Азії», — сказав президент.

Відповідаючи на запитання про те, чи існують докази військових злочинів РФ на територіях Харківської області, нещодавно деокупованих, Зеленський підтвердив, що «…є деякі докази, і проводяться оцінки, українські та міжнародні». При цьому він додав, що для України дуже важливо, щоб світ це визнав.

Читайте також:

Ексгумація у звільненому Ізюмі: перед смертю людей катували

Президент РФ Володимир Путін, говорячи про війну, розв’язану проти України, сказав , що зробить усе, «щоб це все припинилося якнайшвидше». При цьому він звинуватив Київ у тому, що той нібито відмовляється розпочинати переговори з окупантами.

Заступник глави адміністрації президента РФ Дмитро Козак на початку війни проти України пропонував Володимиру Путіну договір, який міг би призвести до закінчення бойових дій.

У Росії назвали «ескалацією» опубліковані Офісом президента України рекомендації щодо гарантій безпеки.