Країни Африки запропонували 10 кроків до миру: дипломатія та переговори

Запуск керованих ракет Україною не стримує представників Африканського Союзу від закликів до миру. Про це заявив президент ПАР Сиріл Рамафоса на пресконференції у Києві після переговорів із президентом України Володимиром Зеленським.

«Він не зупиняє нас від продовження закликів до деескалації. І, власне, ті події, які ми сьогодні побачили чи навіть відчули, вони якраз і роблять наші заклики до деескалації важливішими. І ми говоримо, що необхідно вдатися до деескалації», — сказав президент ПАР.

«Ми плануємо виїхати до Санкт-Петербурга для зустрічі з президентом Путіним. І я вже наголошував на тому, що всі ми поважаємо Статут ООН. Для нас це дуже важливий статут, який пов’язує різні країни світу. І під час нашої розмови з президентом Путіним ми говоритимемо про важливість Статуту ООН», — сказав президент ПАР.

Рамафоса назвав 10 основних «складових» позицій країн Африканського Союзу стосовно війни РФ проти України.

«Основною складовою, яку ми привезли сюди, є те, що ця війна має бути врегульована, має бути мир через переговори дипломатичним шляхом. Ми впевнені, що, рухаючись до цього світу, тому що всі війни колись закінчуються, ми віримо, що ця війна має бути завершена якнайшвидше через переговори та дипломатичним шляхом», — заявив він на пресконференції у Києві після зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським.

Однією зі складових світу є деескалація, зазначив Рамафоса.

«Сьогодні під час нашого візиту ми чули ракетні удари. Така діяльність не дуже добре працює щодо встановлення миру. Тому ми говоримо про необхідність деескалації з обох боків, щоб світ знайшов спосіб прийти та врегулювати ситуацію», — сказав він.

Рамафоса закликав поважати суверенність держав та народів відповідно до статуту ООН, гарантувати одна одній безпеку та забезпечити рух зернових та добрив. Він підкреслив, що Африка зазнає негативних наслідків війни.

«Наші ціни на зерно зросли, у нас також брак добрив і ціни на них підвищилися», — сказав африканський лідер.

«Сьомим основним елементом є гуманітарні питання. Потрібна гуманітарна підтримка тих, хто став жертвами війни, хто страждає. Ми підтримуємо цю гуманітарну допомогу. Восьмим основним компонентом є обов’язковий обмін полоненими. Це також має включати повернення дітей. Дев’ятою складовою є післявоєнна реконструкція. Має бути допомога постраждалим через війну. І десятим основним елементом для нас є те, що під час наших дискусій президент Зеленський сказав, що ми маємо йти далі, краще взаємодіяти з країнами Африки», — сказав Рамафоса.

Внаслідок ракетного удару російської армії по Київській області пошкоджено приватні будинки. Кількість постраждалих через падіння уламків ракет на Київщині зросла до 6, серед них одна дитина. Під час сьогоднішньої ракетної атаки російські війська запустили Києвом ракети «Кинжал».