Лукашенко провів переговори з Пригожиним: рух «Вагнера» на Москву зупинено

Олександр Лукашенко за погодженням із президентом РФ Володимиром Путіним провів переговори з головою ПВК «Вагнера» Євгеном Пригожіним. Про це повідомила прес-служба самопроголошеного президента Білорусі.

Наголошується, що Пригожин прийняв пропозицію Лукашенка про зупинення руху «Вагнера» на території Росії та подальші кроки щодо деескалації напруги.

Наголошується, що на даний момент є проект «прийнятного варіанта» розв’язки ситуації з ПВК «Вагнер», із гарантіями безпеки для її бійців.

Переговори Лукашенка та Пригожина тривали протягом усього дня, повідомили у Мінську.

23 червня Євген Пригожин звинуватив Міноборони Росії у завданні ракетних ударів по таборах ПВК «Вагнер». Він заявив, що «зло, яке несе військове керівництво країни, має бути зупинено». За його словами, «це не військовий переворот, а марш справедливості».

Міноборони РФ від звинувачень відхрещується, називаючи повідомлення Пригожина інформаційною провокацією.

ФСБ РФ після висловлювань Пригожина порушила кримінальну справу про заклик до збройного заколоту.

Зранку 24 червня Пригожин заявив, що штаб Південного військового округу та всі військові об’єкти в Ростові-на-Дону перебувають під його контролем.

Президент Росії Володимир Путін у відеозверненні назвав Пригожина «зрадником» та звинуватив його і підконтрольних йому найманців у збройному заколоті. Він пообіцяв, що «дії щодо захисту батьківщини будуть жорсткими». 

Тоді Пригожин відмовився виконувати вимоги Путіна та «прийти з повинною».

Читайте також:

«Новини Донбасу» у Telegram — лише найважливіше. Підписуйтесь!