Міноборони РФ назвало ракетний обстріл України «ударом відплати» за диверсію у Брянській області

Міністерство оборони Росії назвало сьогоднішній масований ракетний удар по території України «ударом відплати» за диверсію в Брянській області РФ на минулому тижні.

У повідомленні відомства йдеться, що ракетами великої дальності повітряного, морського і наземного базування, у тому числі гіперзвуковим ракетним комплексом «Кинджал», уражені «ключові елементи військової інфраструктури України, підприємства оборонно-промислового комплексу, а також об’єкти енергетики, що їх забезпечують». «Мету удару досягнуто. Усі призначені об’єкти вражені», — стверджують у Міноборони РФ.

Також стверджується, що внаслідок удару знищено місця базування ударних безпілотних літальних апаратів, зірвано перекидання резервів та залізничних перевезень іноземного озброєння, а також виведено з ладу виробничі потужності з ремонту військової техніки та виробництва боєприпасів.

За даними Генштабу ЗСУ, у ході сьогоднішньої ракетної атаки Росія випустила 81 ракету різних типів. Українським силам ППО вдалося збити 34 ракети. Влада України повідомляла, що ударів було завдано по об’єктах енергетичної інфраструктури, також було пошкоджено будинки та автомобілі. Є загиблі та поранені мирні жителі.

Російська влада 2 березня заявила про проникнення до Брянської області «української диверсійної групи». Губернатор регіону Олександр Богомаз повідомив про двох загиблих мирних жителів і постраждалу дитину. Президент РФ Володимир Путін назвав те, що сталося, «терактом».

Відповідальність за атаку взяв на себе «Російський добровольчий корпус», який воює на боці України.

У Головному управлінні розвідки Міноборони України назвали операцію «Російського добровольчого корпусу» у Брянській області «продовженням трансформації Росії, її очищення та звільнення від диктатури Путіна». Про причетність до рейду у ЗСУ нічого не говорили.

Командир «Російського добровольчого корпусу» Денис Нікітін в інтерв’ю Financial Times заявив , що операція його підрозділу в Брянській області Росії була погоджена з владою України, «інакше вона не могла б статися».