Митрополит Павло заявляє, що ченці не можуть виселитися із Києво-Печерської лаври

Незважаючи на припинення договору оренди, ченці не залишать територію Києво-Печерської лаври, заявив представник Української православної церкви Московського патріархату, митрополит Павло (Лебідь). Про це він розповів у відеозверненні, оприлюдненому на YouTube-каналі лаври.

«Нам дали два тижні – до 29 березня – щоб ми виселилися з обителі. Ми не зможемо цього зробити з якоїсь причини. Тому що через 35 років братія зробила все, щоб упорядкувати життя обителі та паломників. У нас просто немає місця, куди це все (кухні, пральня) вивезти, а ми не маємо наміру залишати щось», — сказав митрополит Павло.

Він також звернувся до віруючих та заявив про «їх обов’язок захищати святиню».

«Ми всі проти політичної партії, створеної державою для чиїхось угод — ПЦУ (Православна церква України). Ми не перейдемо – я думаю, що більшість. Тому не варто так працювати противнику, обурюючи уми та серця людини», — додав представник УПЦ МП.

Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» 10 березня оголосив про розірвання договору оренди з Українською православною церквою (Московського патріархату) з 29 березня 2023 року.

В УПЦ (МП) заявили, що у листі керівництва Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» «ніякої інформації про юридичні підстави для таких дій не зазначено», і стверджують, що єдиною підставою для виселення їх з Лаври «є примха чиновників з Мінкульту» .

У грудні минулого року СБУ опублікувала список із 10 осіб, які потрапили до «церковного списку» санкцій РНБО. Серед них, зокрема, клірик УПЦ (МП), екс-депутат Вадим Новинський та намісник Києво-Печерської лаври Павло (Петро Лебідь).