На Каховській ГЕС перед руйнуванням стався вибух, його зафіксували супутники США — NYT

Супутники США зафіксували вибух на Каховській гідроелектростанції перед її руйнуванням. Про це повідомляє New York Times із посиланням на представника президентської адміністрації США.

За словами чиновника, незадовго до руйнування греблі американські супутники, оснащені інфрачервоними датчиками, виявили тепловий слід, характерний для потужного вибуху.

Джерело видання зазначає, що аналітики розвідки США схиляються до того, що за руйнуванням стоять російські військові. При цьому американські спецслужби не мають вагомих доказів того, хто стоїть за підривом Каховської ГЕС.

Крім того, представник президентської адміністрації США додав, що попередні пошкодження греблі або підвищення тиску води могли сприяти руйнуванню. Проте американські чиновники знаходять, що до руйнування греблі спричинив навмисний чи випадковий вибух.

6 червня дамбу Каховської ГЕС було зруйновано, через що почалося неконтрольоване скидання води нижче за течією Дніпра. Українська сторона звинуватила у підриві греблі Росію. Окупанти у свою чергу заявили, що по ГЕС нібито було завдано удару українськими військами.

Дамбу Каховської гідроелектростанції на Херсонщині підірвали за допомогою вибухівки, встановленої на підконтрольній РФ території, заявив Глава дипломатії Європейського союзу Жозеп Боррель.