НА ПЕРІОД КАРАНТИНУ КАБМІН СПРОСТИВ ОТРИМАННЯ АДРЕСНОЇ ДОПОМОГИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ

Кабінет міністрів України спростив процедуру отримання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг на період карантину. 

Відповідна постанова затвердженя на засіданні Уряду у середу 8 квітня. 

Відтак, у разі, якщо закінчення поточного шестимісячного строку виплати грошової допомоги відбулося в період дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), та протягом 30 днів з дня його відміни, призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк здійснюється без подання відповідної заяви та документів, які були передбачені раніше, у такому ж розмірі, в якому вона виплачується в поточному шестимісячному строку.

Окрім того, визначені строки не зараховуються у період перебування на тимчасово окупованих Російською федерацією територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі.

Також, на зазначений період забороняється прийняття рішення про скасування дії довідки ВПО.

Також заборонено зупинення публічним акціонерним товариством «Державний ощадний банк України» видаткових операцій за поточним рахунком внутрішньо переміщеної особи за відсутності проходження фізичної ідентифікації;

«Ми робимо усе можливе, аби максимально зменшити незручності, які стали наслідком вимушених карантинних заходів. Увесь світ став заручником пандемії і всі  країни вводять  жорсткі обмеження. Ще більш жорсткі, аніж в Україні. Це протипандемічні заходи, найбільш ефективні задля зниження та попередження захворюваності. Вчергове закликаю усіх не покидати свої домівки без нагальної потреби. Якщо ж ви прямуєте до супермаркетів, подумайте про стареньких сусідів, проявіть турботу і допоможіть, аби люди похилого віку не наражались на небезпеку, адже саме вони є у групі ризику», — наголосив віце-прем‘єр-міністр Олексій Резніков.

Відповідні зміни внесено до постанов Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», від 01 жовтня 2014 року № 509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб», від 05 листопада 2014 року № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» з метою виконання підпунктів 1-3 пункту 3 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Нагадаємо, раніше Мінреінтеграції ініціювало на час запровадження карантину тимчасово не застосовувати для ВПО необхідність підтверджувати присутність на підконтрольній території, аби українці могли зберігти довідку про взяття на облік ВПО і спокійно після карантину отримати нараховані пенсії та соцвиплати.