На якому поверсі краще купити квартиру: які фактори впливають на вибір

Якщо ви бажаєте придбати нерухомість, то одним з найважливіших критеріїв є вибір поверху. У кожного є власні уподобання, орієнтовані на особистих думках про комфорт проживання на відповідній висоті над землею. Одним зовсім не подобаються сходи, інші не люблять гул від машин, які проїжджають поруч під вікнами, треті бояться протікання даху, тому ніколи не оселяться на верхньому поверсі – все індивідуально. Зараз на сайті https://lavida.com.ua/category/prodazha/kvartiry можна знайти велику кількість пропозицій на кожному поверсі – перший, останній та середні. Але на якому поверсі краще купити квартиру? Про переваги та недоліки кожного з них будемо дізнаватись зі статті.

Перший поверх

До основних переваг проживання на першому поверсі відноситься:

  • Незалежність від роботи ліфта. Перший поверх чудово підходить для людей з обмеженими фізичними можливостями або ж похилого віку.
  • Економія. На першому поверсі квартири коштують на 10-15% дешевше, тому якщо хочете непогано зекономити на придбанні квартири, то варто розглянути саме найнижчий поверх.
  • Зручний переїзд та ремонт. Ви зможете непогано зекономити на послугах вантажників під час переїзду або ж доставки будівельних матеріалів для ремонту.
  • Зручність. Якщо буде дана повітряна або ж пожежна тривога, то з першого поверху простіше за все евакуюватися.

Проте у квартир на першому поверсі також є недоліки. Головним є безпека, адже сюди простіше за все залізти злодіям. Тому потрібно буде подумати про систему безпеки або ж поставити решітки на вікна. Наступним недоліком є недостатня чистота та неприємні запахи з під’їзду, постійний шум машин, що проїжджають поруч.

Життя на середніх поверхах

Середні поверхи користуються найбільшою популярністю. Тому треба бути готовим до того, що це достатньо дорогий варіант нерухомості. Проте вони позбавлені всіх недоліків, які є у першого поверху. Зазвичай з вікон середніх поверхів відкривається приємний краєвид, також до вас не будуть долітати вихлопні гази, неприємні запахи. Проте ви будете залежним від роботи ліфта. Якщо ви поселитеся на 3-5 поверсі, то самостійне підіймання по сходах не викличе проблем. Проте, якщо квартира знаходиться на 6-9 поверхах, то дійти до неї буде вже складніше.

Чи варто купувати квартиру на останньому поверсі

Ch8UKApo_xBV9hRDVlKBaFYgx8cpLhGAG2IikeKiAVNpA9TjGXpeNi3zHy8e3WzefieSbYo2ZHwMKG4Ra1bfRBpOaeHZSAjfXFe1oebBYc_7MsZC-pWlnzPPSmpFFITTX22uU3FhLH2016J5j3deRQ

Верхні поверхи приваблюють тим, що звідти відкривається незвичайний краєвид навкруги. Також тут чистіше повітря та максимальна кількість природного світла. Залежно від кількості поверхів у будинку вдасться повністю позбавитись або ж частково залишиться проблема шуму від машин.

Але також потрібно звернути увагу на головний недолік – у разі спрацювання системи сповіщення про тривогу, спускатись униз потрібно довго. Також ви постійно будете залежним від роботи ліфта. Під час переїзду вам доведеться витратити багато часу на перевезення речей. До того ж не всі будинки мають вантажні ліфти. Якщо ж відбудеться аварійне відключення світла, то ви маєте самотужки підійматись нагору та спускатись.

Який поверх найкращий для життя

Підбиваючи підсумки тому, на якому поверсі краще жити, варто зазначити, що у кожного варіанта є свої переваги та особливості. Перший краще за все підходить для тих, хто хоче придбати нерухомість з непоганою знижкою. Також це оптимальний варіант для молодих мам, які часто виходять з візком для дитини, людей з обмеженими можливостями та пенсіонерів. Середні поверхи – універсальний варіант. Якщо ж ви любите гарний вид з вікна, то варто обирати верхні.