На ЗАЕС відключилася остання лінія звʼязку з енергомережею – «Енергоатом»

Внаслідок обстрілу російськими військовими на ЗАЕС відключилася остання лінія зв’язку з енергомережею. Про це повідомили в «Енергоатомі».

У компанії пишуть, що окупанти змінили тактику і зараз обстрілюють ракетами дистанційні підстанції, через які живиться АЕС.

«Так, сьогодні, 17 жовтня, російські терористи вчергове обстріляли підстанції критичної інфраструктури на підконтрольній Україні території, внаслідок чого о 03:59 відключилася остання лінія зв’язку 750 кВ ЗАЕС – Дніпровська. У перехідному процесі через короткочасне зниження напруги відключався резервний трансформатор власних потреб ЗАЕС і відбувся запуск дизель-генераторів», – написали в «Енергоатомі», зазначивши, що, крім того, відключилася лінія зв’язку 750 кВ Південноукраїнська АЕС – Дніпровська, але без впливу на навантаження ПАЕС.

«Енергоатом» звернувся до міжнародної спільноти із закликом невідкладно вжити заходів для якнайшвидшої демілітаризації ЗАЕС, виведення з території станції та Енергодару всіх російських військових, та повернення Запорізької АЕС під повний контроль України задля безпеки всього світу.

Дивіться щоденний випуск «Новин Донбасу» щодо ситуації на Сході України та по всій країні.