Нульовий кілометр українських залізниць тепер знаходиться в Києві

«Укрзалізниця» в межах старту масштабної програми дерусифікації та українізації об’єктів залізничного транспорту відраховуватиме нульовий кілометр від головного столичного вокзалу — станції «Київ-Пасажирський». Про це повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін.

«Починаємо з нуля. Раніше ми бачили кілометражні позначки на головному вокзалі країни, на яких було вказано 856/857 км. Чому? Тому що близько сотні років ми мали розрахунок нульового кілометра від Росії. Кладемо цьому кінець. Відтепер нульовий кілометр українських залізниць тут, у Києві, на Центральному вокзалі», — наголосив він.

Камишін також представив уже встановлену символічну нульову позначку на першій платформі Центрального вокзалу станції «Київ-Пасажирський». За його словами, протягом найближчих трьох років усі кілометрові знаки на залізниці буде замінено на сучасні світловідбивні.

«Для нас це не тільки символічно, а й розв’язує питання безпеки та ефективності руху, тому що більша частина цих знаків не змінювалася з середини минулого століття», — сказав він.

Читайте також:

У Донецькій області скасували низку електричок