Очільнику «Промсвязьбанку» загрожує довічне. Він контролює фінустанови в окупації

СБУ повідомила про підозру очільнику російського «Промсвязьбанку» Петру Фрадкову, який контролює 100% фінустанов в окупованих регіонах України. Про це повідомляє пресслужба відомства.

У результаті слідчо-оперативних дій СБУ зібрала доказову базу на Фрадкова.

«Він входить до найближчого оточення Кремля та є одним із головних організаторів запровадження так званої «рублевої зони» в тимчасово захоплених районах півдня та сходу України. Саме він виконує вказівку вищого військово-політичного керівництва РФ щодо відкриття «філій» «Промсвязьбанку» на базі захоплених відділень українських фінустанов», — зазначили у відомстві.

Там додали, що російський чиновник координує представників місцевих окупаційних «адміністрацій», відповідальних за блокування обігу гривні. Для цього на захоплених територіях заборонили проводити електронні операції та готівкові розрахунки в гривні, а також унеможливили інкасацію української валюти.

«Отримані в такий спосіб «рублеві» надходження спрямовують на фінансування потреб військово-промислового комплексу та окупаційних угруповань РФ», — наголосили в Службі безпеки.

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили Фрадкову про підозру за ч. 3 ст. 110 Кримінального кодексу України (вчинення за попередньою змовою групою осіб умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України, що призвели до загибелі людей та інших тяжких наслідків). Санкція статті передбачає максимальне покарання у вигляді довічного позбавлення волі з конфіскацією майна.

Читайте також:

СБУ оголосила про підозру голові центробанку РФ за «рублеву зону» в окупації

З 1 січня Росія вивела з обігу гривню на захоплених територіях Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей.