Офіцер ЗСУ розповів про сильні сторони російського «танка-сараю» під час штурмів

Український військовий розповів про переваги «танку-сараю» РФ. Фото: Сергій Стерненко/Telegram

Російські окупанти почали частіше використовувати танки з навареним дахом. Їх називають «танками-сараями». У ЗСУ вважають, що це танк на одну поїздку, але він цілком може виконати своє завдання. Про це на своїй сторінці у телеграм-каналі «Офіцер+» 23 квітня розповів лейтенант Збройних сил України із позивним «Алекс» із посиланням на слова одного із командирів танкового підрозділу.

«Ну це однозадачна штука. Його [танк] неможливо обслужити, доки ти не звариш, не знімеш цю фігню, тобто не піднімеш дах МТО, двигун. Тобто найменша поломка його зупинить, будь-яка. Він може здолати 5—10 кілометрів, проїде та відстріляє просто перед собою, але зрозуміло, що азимутальний показник тут не розгорнеш. Тобто тільки повний уперед, де огляд більш-менш хоч якийсь», — розповідає боєць.

За словами українського військовослужбовця, також проблемою «танка-сараю» є ускладнення завантаження та вивантаження боєкомплекту.

«Якщо там, припустімо, снаряд якийсь заклинить десь, і тобі треба буде терміново його позбутися, ти його не викинеш», — каже командир танкового підрозділу.

Він додав, що цей танк – на одну подорож.

«Можеш поїхати виконати завдання, якщо вижив — його в тиловий район відтягли кудись, там зрізали цю фігню, обслужили, завантажили, перевірили ще раз і потім наново вішають. Я вже навіть не сміюся з цього всього, тому що в мене на трофейних танках теж приварили до МТО мангал. Ну, не смішно, не варто з цього сміятися. Тупо їхати в лоб і валити, якщо він колону заведе на населений пункт або на опорник, то своє завдання виконав», — розповів боєць Сил оборони.

Раніше повідомлялося, що російські військові вивели на поле бою на Донеччині «танк-сарай» .

Читайте також:

«Новини Донбасу» у Telegram — лише найважливіше. Підписуйтесь!