Окупанти

Окупанти під час наступу на Авдіївку втратили декілька десятків живої сили

За словами представника оперативно-стратегічного угрупування військ «Таврія» Дмитра Лиховія, під час наступу на Авдіївку Донецької області окупанти втратили щонайменше 17 тисяч солдатів та офіцерів.

Загальні втрати окупантів у боях за Авдіївку сягають 47 тисяч осіб.

Бої за Авдіївку

  • Російські війська розпочали наступ на Авдіївку на початку жовтня 2023 року.
  • За даними британської розвідки, Авдіївка залишається основним напрямком для росії на фронті.
  • У лютому 2024 року Третя штурмова бригада підтвердила, що їх передислокували до району Авдіївки для посилення української оборони.
  • 16 лютого 2024 року командувач ОСУВ «Таврія» Олександр Тарнавський повідомив про рішення відійти з позиції «Зеніт» на південно-східній околиці Авдіївки.
  • 17 лютого 2024 року головнокомандувач Збройних Сил України Олександр Сирський заявив, що українські війська вийшли з Авдіївки, щоб уникнути оточення ворогом.

Важливо зазначити, що наведені цифри втрат російських військ є лише орієнтовними. Точну кількість загиблих та поранених окупантів підрахувати складно, адже росія не публікує достовірної інформації про свої втрати.

Авдіївка

Авдіївка — місто в Донецькій області України. До початку російської окупації 2014 року в ньому проживало понад 30 000 людей.

Місто розташоване на річці Скотовата, притоці Сіверського Дінця. Авдіївка — важливий промисловий центр, в якому розташовані коксохімічний завод, Авдіївський склозавод та інші підприємства.

Авдіївка заснована 1778 року. Місто спочатку було відоме як Авдіївка , на честь його засновника, козацького отамана Якова Авдієнка.

У 1938 році Авдіївці надано статус міста.

Під час Другої світової війни Авдіївка була окупована німецькими військами з 1941 по 1943 рік. Місто було звільнено радянськими військами 13 вересня 1943 року.

Після війни Авдіївка була відновлена ​​і стала одним із найважливіших промислових центрів Донецької області.

У 2014 році Авдіївка стала одним із міст, які постраждали від російської окупації. Місто було обстріляно російськими військами, а багато жителів були змушені залишити свої домівки.