Окупанти судять літнього мешканця Луганщини за «участь у терористичній організації»

Фото із сімейного архіву: Петро Царевський

15 травня у Південному окружному військовому суді у Ростові-на-Дону розпочнеться суд у справі 69-річного Петра Царевського, якого окупанти викрали на Луганщині у березні 2022 року та звинувачують в «участі в терористичній організації» за те, що він у 2014 році входив до батальйону «Айдар» і стояв на блокпості. Про це пише видання ZMINA.

Як розповіла онука Наталія Ярченко, Петра Царевського окупанти викрали з власного будинку 13 березня 2022 року та до цього тримали у СІЗО у Луганській установі виконання покарань.

У чоловіка – третя група інвалідності, хвороба Рейна та хронічний артрит. Після того, як російська армія окупувала село Чмирівка Луганської області, у нього почалися проблеми з серцем.

За її словами, 13 березня 2022 року до будинку Петра під’їхали дві машини, де знаходилося близько десяти осіб у військовій формі із шевронами «ЛНР». Зайшовши до будинку, вони одразу спитали, чи живе тут Царевський Петро. Отримавши ствердну відповідь, військові витягли чоловіка похилого віку з дому, посадили в машину і відвезли в невідомому напрямку.

«Вони дідуся не били, а лише штовхали. Через проблеми зі здоров’ям та хворого серця він не міг чинити опір. Його забрали у футболці та шортах, тобто по суті у нижньому. Дідусь тільки встиг на ходу взути якісь ляпаси», — каже Наталя.

За її словами, після того, як бойовики «затримали» Петра, вони обшукали будинок та забрали документи та телефон чоловіка.

Родичі до травня не мали жодної інформації, поки одного разу до його дружини не приїхала слідчий з Луганська, яка повідомила, що Петро перебуває в СІЗО в «Луганській установі виконання покарань» за адресою вул. 23 лінія.

Чоловіка звинувачують у тому, що він входив до складу батальйону «Айдар» та брав участь у територіальній обороні Старобільського району. Петру інкримінують 205 статтю «участь у терористичній організації». Йому загрожує від 5 до 10 років ув’язнення.

«У 2014 році мій дідусь входив до батальйону „Айдар“, який тоді розміщувався у Старобільському районі. Це щось на зразок справжнього ТРО. Петро стояв на блокпості і перевіряв документи. Він брав участь у бойових діях. Він там був недовго, оскільки 2015 року Айдар розформували, а всіх бійців перевели до 10 бригад. За це, скажімо так, „участь“ його й забрали», — каже Наталя.

Після візиту слідчого її бабуся поїхала до СІЗО до Луганська, де підтвердили, що там тримають її чоловіка. Оскільки слідство триває, то їй відмовили у листуванні та побаченні з ним. Натомість дозволили один-два рази на місяць робити передачі.

Окупанти приходили з обшуками ще кілька разів. Пізніше вони призначили слідчим чоловіка, котрий жодного разу не приїжджав і не дзвонив.

Наталя каже, що судовий процес відбудеться у Південному окружному військовому суді у місті Ростові-на-Дону, куди Петра привезли з Луганська. Перші два засідання мали відбутися 13 та 20 березня, але вони вже двічі переносилися. На цей раз російські судді призначили розгляд справи на 15 травня.

Нещодавно Наталія з’ясувала, що у Петра під час незаконного утримання у СІЗО з’явився цукровий діабет. Вона хвилюється через те, що йому можуть не надавати належної медичної допомоги. А медикаментів, які передає дружина, може бути замало.