Окупанти закуповують термінали Starlink в арабських країнах — ГУР

Головне управління розвідки Міністерства оборони України інформує: держава-агресор закуповує засоби зв’язку, зокрема термінали супутникового інтернету Starlink, для використання у війні в арабських країнах.

У новому радіоперехопленні російські окупанти обговорюють відповідні можливості придбання термінала супутникового зв’язку Starlink.


За словами одного із загарбників, «арабы привозят все: провода, вайфай, роутер…», а вартість закупівлі пристрою Starlink складає 200 тисяч рублів.

Українські військові повідомляють, що ЗС РФ дедалі частіше застосовують термінали Starlink на окупованих територіях. Ще на початку 2023 року повідомлялося про використання терміналів, захоплених російськими силами у ЗСУ під час бойових дій.

Зараз повідомляється, що термінали з активованими обліковими записами масово поставляються до Росії через Дубай. Їхнє використання на окупованих територіях підтверджує ГУР МО України.

Ілон Маск прокоментував ці новини наступним чином: «У ряді хибних повідомлень новин стверджується, що SpaceX продає Росії термінали Starlink. Це категорично не так. Наскільки нам відомо, жоден Starlink не продавався прямо чи опосередковано до Росії».

Згідно з картою покриття, на цей момент Starlink працює на півдні Херсонської, Запорізької та на півночі Луганської області, тому немає жодних перешкод для їх використання російською стороною.

Ще в жовтні 2022 року було обговорено, що обмеження на роботу терміналів не оновлюються вчасно відповідно до змін лінії фронту.

Аналітики вважають, що за бажанням компанія SpaceX цілком могла б боротися з використанням терміналів російською стороною, але, судячи з коментаря Маска, найближчим часом цього не станеться.

Нагадаємо, Російська Федерація вербує найманців із Сирії для участі у бойових діях проти України.

Читайте також:

«Новини Донбасу» у Telegram — лише найважливіше. Підписуйтесь!