Окупанти

Окупанти знову атакували Краматорськ: відомо про трьох постраждалих

Окупанти увечері двадцятого лютого атакували Краматорськ. У місті пролунало два вибухи, відомо про трьох постраждалих.

Про це повідомив голова Донецької ОВА Вадим Філашкін.

«Сьогодні близько 20 години в місті пролунали два вибухи — росіяни поцілили у промзону та житлову забудову», — йдеться у повідомленні. Наразі відомо, що поранено трьох цивільних, а також численні пошкодження отримали багатоповерхівки. Остаточні наслідки обстрілу встановлюють оперативні служби.

Внаслідок ворожого обстрілу у місті можливі перебої водопостачання:

«Вода, яка подається — технічна. Перед вживанням її необхідно обовʼязково прокипʼятити! У разі необхідності буде організовано підвезення води», — повідомили у Краматорській міській раді.

Краматорськ під час повномасштабної війни

24 лютого 2022 року життя у Краматорську, як і в усій Україні, різко змінилося з початком повномасштабної війни з росією. Місто стало одним із ключових центрів Донецької області, не захоплених окупантами.

З перших днів війни Краматорськ зазнав жорстоких обстрілів з боку російських військ. Восьмого березня 2022 року внаслідок ракетного удару по залізничному вокзалу загинуло 57 людей, понад 100 отримали поранення. Першого квітня 2022 року ракета влучила в житловий будинок, внаслідок чого загинуло 19 людей.
Місто й далі регулярно обстрілюється, руйнуються житлові будинки, інфраструктура, є загиблі та поранені.

Евакуація

Через постійну небезпеку обстрілів з міста виїхала значна частина жителів. За даними міської влади, станом на грудень 2023 року у Краматорську залишається близько 150 тисяч людей з довоєнних 220 тисяч.

У Краматорську діють режимні обмеження, комендантська година. Працюють продуктові магазини, аптеки, комунальні служби. Відновили роботу деякі школи та дитячі садки. Місто постійно потребує гуманітарної допомоги.

Ситуація на фронті

Краматорськ знаходиться недалеко від лінії фронту. Українські військові стримують наступ російських військ на цьому напрямку.