Петріківський храм на сході України

Одним із культурних центрів Маріуполя поступово стає храм Петра Могили та собор Успіння Пресвятої Богородиці. Єдиний храм в Україні повністю розписаний петріківським орнаментом, об’єднує в себе місце для молитви та культурного дозвілля: гуртки вивчення іноземних мов, іконопис, школа бандури, майстер-класи з флористики, валяння з вовни, курси вишивання, онлайн-заняття з петріківського розпису від майстерні зі Львова Ольги Черьомушкіної, театральні вистави.

Навчання почалося з 2021 року, для дітей безкоштовно. Зараз в храмі проводяться ремонтні роботи, у приміщенні буде створена бібліотека української літератури імені Василя Стуса. Кожен день храм дбає про соціально незахищенних осіб, годує більше 200 людей, які потрапили у складні життєві обставини, допомагає шукати житло та роботу.

Велику роль у цій добрій справі відіграють небайдужі люди, волонтери та благодійники. Інформацію надала керівник Eleos-Donetsk, відділ соціального служіння при Донецькій єпархії Православної церкви України, Марина Перетятько.

Ольга Невідома