Під Авдіївкою знешкодили «мисливців» на ABRAMS

Російські агенти намагалися виявити маршрути руху танків ABRAMS. Фото: СБУ

Контррозвідка СБУ провела спецоперацію, в результаті якої на Донеччині було нейтралізовано ще одну агентурну групу ФСБ, яка намагалася визначити місця дислокації та пересування підрозділів ЗСУ, залучених у боях на Авдіївському напрямку. Про це повідомили у пресцентрі служби безпеки.

До складу російської агентури входило двоє мешканців Покровського району, які діяли окремо один від одного. Втім, обидва агенти дистанційно «замикалися» на російську спецслужбу через загального «зв’язкового» із тимчасово окупованої частини регіону.

Встановлено, що зрадники намагалися виявити вогневі позиції української артилерії та маршрути руху важкої бронетехніки Сил оборони, зокрема, танків ABRAMS. Крім того, фігуранти «зливали» агресору локації українських блокпостів та фортифікаційних укріплень поблизу передової.

В обох фігурантів вилучено мобільні телефони з доказами отриманих завдань від ФСБ та подання відповідних звітів про їх виконання.

Мобільні телефони із доказами отриманих завдань від ФСБ. Фото: СБУ

За даними слідства, вони були дистанційно завербовані російською спецслужбою у червні цього року. Для збору розвідданих зрадники об’їжджали територію Покровського району та приховано фотографували пункти базування та місця переміщення підрозділів ЗСУ.

Всю отриману інформацію передавали на тимчасово окуповану частину Донбасу через месенджери у вигляді фото українських об’єктів та їхніх міток на електронних картках із текстовим описом. Зловмисникам загрожує довічне ув’язнення.

Раніше СБУ знешкодила антиукраїнське «підпілля», яке наводило ракети та керовані авіабомби Росії на житлові будинки Херсона.

Читайте також:

«Новини Донбасу» у Telegram — лише найважливіше. Підписуйтесь!