Подоляк: Україна не має прямого відношення до атак безпілотників на Москву

Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк прокоментував повідомлення про атаку безпілотників на Москву та відкинув пряму причетність Києва до ударів.

Він назвав це «малоцікавою подією». Але зазначив, що, «можливо, не всі дрони готові атакувати Україну і хочуть повернутися до своїх творців».

«Усі люди, які вважають, що чомусь можуть грати в односторонню гру, що можна буде руйнувати суверенну державу іншу, абсолютно безкарно. Після 15 місяців вони ще не зрозуміли, що в принципі 2014 року у них не буде?.. Кожен із них відповідатиме в повному обсязі», — сказав Подоляк.

Відповідаючи на запитання, чи Україна має відношення до сьогоднішніх атак на Москву, радник голови ОПУ заявив, що «до штучного інтелекту країна має відношення», але прямого відношення до атак — ні.

Спікер Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону назвав атаку безпілотних літальних апаратів у столиці РФ Москві російськими внутрішніми проблемами.

При цьому представник Повітряних сил зазначив, що у росіян «таких проблем буде чим далі, тим більше».

«Проблеми їм буде створювати і легіон „Свобода“ російський, який уже в Білгородській та інших областях хоче скинути кривавий режим Путіна, щоб Росія була вільною, нарешті, державою, і легіон Республіки Ічкерія вже набирає обертів. Ну і, сподіваюся, інша Росія теж повстане проти цієї тиранії», — додав Ігнат.

Мер столиці РФ Сергій Собянін повідомив , що Москва атакована дронами. Постраждалих немає, у кількох будинках – незначні пошкодження. Пізніше він уточнив, що за медичною допомогою звернулися двоє людей. ЗМІ повідомили про декілька пошкоджених будівель у місті.

За даними Telegram-каналу BAZA, у повітряній атаці на Москву було використано близько 25 безпілотників.