Поліція Київської області встановила 15 місць масового поховання та 3 катівні

Поліція Київської області протягом року після деокупації області виявила 15 місць масового поховання вбитих місцевих мешканців та три катівні, у яких окупанти утримували українців. Про це повідомив начальник поліції Київської області Андрій Небітов на прес-конференції.

«Ми виявили 15 місць масового поховання — від 3-х осіб до 116, які були тимчасово поховані в Бучі біля церкви Андрія Первозванного», — розповів він.

За його словами, переважно жителі Київської області загинули від насильницької смерті.

«У нас є три знакові місця тортур, усі вони були у Бучанському районі… Людей зв’язували, душили автомобільними тросами, били паличками, тримали у ямах, а потім розстрілювали», — розповів начальник поліції області.

Він уточнив, що всі ці три місця тортур були або в штабах армії РФ, де, за свідченнями, знаходилося безпосередньо російське командування, або на позиціях, де розміщувалася важка артилерія.

Також Небітов повідомив, що під час активних бойових дій та окупації на території Київської області поранення отримали 43 дитини, 38 фактів загибелі дітей підтверджено.

Безвісти зниклими вважаються 4 дитини, 3 з яких фактично з однієї сім’ї. За даними поліції, під час окупації цю сім’ю було примусово вивезено до РФ.

Ще одна дитина, за словами начальника главку, перебуває за кордоном з одним із батьків без другої відома.