Працюють вісім груп, шукають у підвалах: В поліції показали евакуацію з Бахмутської громади

Евакуація. Фото: поліції

У Бахмутській громаді працюють вісім евакуаційних груп поліції. Про це повідомляє ГУ Нацполіції в Донецькій області.

На Донеччині триває планова евакуація жителів із районів бойових дій. Наразі поліцейські відпрацьовують Бахмутську громаду, де ситуація найгостріша. Насамперед рятують родини з дітьми. Неповнолітніх евакуюють тільки з батьками та з їхнього дозволу.

«У Бахмуті залишилося менше ніж 40 маленьких українців. Також активно йде евакуація з Сіверська, Часів Яру, Званівки. Працюють вісім евакуаційних груп, які забезпечені бронетранспортом. Додатково створено групу супроводу у складі парамедиків і спецпризначенців КОРДу», — повідомили в поліції.

До евакуації залучені також групи ДСНС, профільні служби обласної військової адміністрації. Правоохоронці перевіряють усі адреси, де можуть перебувати діти, а також підвальні та напівпідвальні приміщення, де люди можуть ховатися від обстрілів.

Щоб евакуювати сім’ю, поліцейським зазвичай доводиться спершу її розшукати, бо люди залишають зруйновані будинки та переміщуються по укриттях. Щодня кожна група отримує перелік можливих локацій і обстежує їх, ризикуючи власним життям.

«За останні два тижні поліцейські вивезли понад 70 дітей із Бахмута, Сіверська, Часів Яру та Званівки. Деякі сім’ї виїжджають із волонтерами. Але частина дітей залишаються на територіях, куди поліція дістатися не в силах. Правоохоронці надають інформацію про них ЗСУ, і військові за можливості вивозять ці сім’ї з небезпеки», — зазначили в поліції.

Читайте також:

У зоні бойових дій на Донеччині залишається близько 4 тисяч дітей — ОВА

Нагадаємо, у Бахмуті залишаються менш ніж п’ять тисяч людей.

Дивіться також: