Президент Чехії застеріг від поспішного рішення про контрнаступ

Президент Чехії Петр Павел застеріг українське керівництво від поспішного рішення про початок контрнаступу. Про це повідомляє The Guardian.

Зазначається, що Україна більше не має того елемента несподіванки, який допоміг успішним наступам на Харківському та Херсонському напрямках у тому році. Про це Павел сказав під час нещодавніх зустрічей у Києві з президентом України Володимиром Зеленським та прем’єр-міністром Денисом Шмигалем.

За словами президента Чехії, Зеленський попросив його та його словацьку колегу Зузану Чапутову, щоб їхні країни перед довгоочікуваним контрнаступом озброїли однією українською механізованою бригадою.

«Очевидно, у них все ще є відчуття, що вони не мають всього необхідного для успішного початку операції», — наголосив Павел.

Він розповів, що під час зустрічей закликав Шмигаля не «підштовхувати Зеленського до швидшого темпу до того, як Україна буде повністю готова».

На його думку, Україна неминуче зіткнеться із «жахливими втратами», незалежно від чисельності своїх сил, і вона не може дозволити собі провалити наступ.

«Бо це надзвичайно складно з погляду підготовки особового складу, логістики боєприпасів, фінансування пального. Цього року буде лише один шанс, тому він має бути успішним», — наголосив президент.