Присягнули на вірність окупантам: співробітники Маріупольського СІЗО можуть отримати довічний термін

Прокурори Донецької обласної прокуратури спрямували до суду обвинувальні акти щодо чотирьох працівників правоохоронного органу за фактами державної зради (ч. 2 ст. 111 КК України). Про це повідомили у пресслужбі Донецької обласної прокуратури.

У березні 2022 року під час масштабного наступу армії РФ на Маріуполь співробітники Державної установи «Маріупольський слідчий ізолятор» почали співпрацювати з росіянами. Старший по корпусу та два молодші інспектори відділу режиму та охорони спільно зі старшим інспектором відділу з роботи з персоналом порушили присягу. Чоловіки та жінка добровільно обійняли псевдопосади в захопленій РФ установі, незаконно підпорядкованій так званій «Державній службі виконання покарань Міністерства юстиції ДНР». На той час в ізоляторі перебувало 353 людини.

Обвинувачені організують роботу за російським законодавством. При цьому порушують конституційні права ув’язнених. Адже деякі з них вже мали постати перед українськими судами чи їх повинні були звільнити з установи, але вони змушені перебувати під контролем окупаційної адміністрації.

Фігурантів оголосили у розшук. Їм загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Нагадаємо, що СБУ повідомила про підозру «дитячому омбудсмену ЛНР» Інні Міщенко, яка може бути причетна до депортації дітей до РФ.

Переможемо цензуру разом!

Як читати «Новини Донбасу» на окупованих територіях