Прокуратура зареєструвала справу про загибель військового за місяць після призову

Тернопільська спеціалізована прокуратура зареєструвала кримінальне провадження за фактом загибелі українського військовослужбовця Богдана Покотка. Про це повідомила речниця Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону Юлія Шевченка, передає «Суспільне Новини».

«20 лютого за вказаним фактом зареєстрували кримінальне провадження за ст. 425 ККУ. Це недбале ставлення до військової служби. Спецпрокурори встановлюють причетність осіб, ймовірна недбалість яких призвела до тяжких наслідків. Максимальний термін покарання, передбачений санкцією статті, – від 5 до 8 років позбавлення волі», – сказала Шевченка.

Військовий із Тернополя Богдан Покитко загинув на передовій менш ніж за місяць після призову. Він отримав повістку на початку січня, був призваний до армії 18 січня, а 31.01.2023 прийняв присягу. 12 лютого 33-річного Богдана перевели на нове місце проходження служби, де він загинув унаслідок бойових дій 16 лютого.

Територіальний центр комплектування проводить службову перевірку, щоб встановити відповідальних за підготовку та навчання особового складу.