Проросійський паблік Donbass Devushka вела екс-офіцер США — ЗМІ

Проросійський аккаунт Donbass Devushka у соціальних мережах, у якому автор видавала себе за «російську єврейку з Луганська», вела ветеран ВМС США, яка народилася у місті Вурхіз, штат Нью-Джерсі. Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Зазначається, що на цьому каналі було злито не менше 4 секретних документів, адмініструвала його екс-офіцер Військово-морських сил США Сара Білс. Видання уточнює, що немає доказів того, що Білс під час служби використала свій доступ до секретних даних для їх крадіжки.

«Одна з найбільших прокремлівських розповсюджувачок дезінформації та пропаганди, яка видавала себе в мережі за російську єврейку з Луганська, виявилася розлученою жінкою середніх років із Нью-Джерсі та ветераном ВМС США. Її викрили учасники інтернет-спільноти «Північноатлантична організація Fella» (NAFO), яка бореться з російською пропагандою», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що учасники групи NAFO зіставили фотографії та іншу інформацію та з’ясували, що справжнє її ім’я — Сара Білс, але нещодавно вона змінила ім’я на більш російське. У WSJ розповіли, що Сара Білс у різний час також використовувала псевдоніми Mila Medvedev, @luganskforlife, CheburekiVibes, MeatballSubZero, YuGopnik, GhostofLugansk, вона має свій Telegram-канал, Twitter-аккаунт і YouTube-канал, де публікує подкаст. Має близько 135 тисяч передплатників.

На своїх ресурсах вона стверджувала, що у 2014 році подорожувала між російським містом Ростовом-на-Дону та українським Луганськом, у той же час, за її словами, «київський режим постійно вбивав мешканців міста», але журналісти уточнили, що насправді Білс в цей час судилася в Ок Харбор зі своїм колишнім чоловіком. А під час служби у військово-морському флоті на острові Уїдбі Білс керувала магазином Cascadia Aquatics, продаючи тропічну рибу та спеціалізовані продукти харчування, імпортовані з Польщі.

Білс розповіла WSJ, що є лише однією з 15 людей «по всьому світу», які керують каналом, але імена інших адміністраторів вона відмовилася назвати.

Дивіться випуск «Новин Донбасу» про те, як РФ «привітала» українців з Великоднем чергою атак. У великодню ніч російські війська завдали удару по селу в Миколаївській області — було вбито двох підлітків. У Донецькій області — 2 загиблих та 7 поранених мирних громадян. На Сумщині поранені. Десяток російських ракет вдарили по Запорізькому району — зруйнована церква.