Ракетний удар по Україні очікується до річниці вторгнення — Веніславський

Росія може посилити обстріл території України 22-24 лютого, напередодні річниці вторгнення. Про це повідомив член Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, представник президента в парламенті Федір Веніславський в інтерв’ю «Укрінформу».

«На мою думку, з 22 по 24 лютого є велика ймовірність загострення військової ситуації», — сказав він.

Веніславський зазначив, що зараз росіяни використовують повітряні кулі із відбивачами для перевірки української системи ППО. Він вважає, що таким чином відбувається підготовка до масованої атаки.

За його словами, російські війська намагатимуться застосувати такі засоби поразки, які були б відчутні для України.

«Я думаю, що 22, 23 та 24 лютого слід очікувати повітряних атак із застосуванням ракет та БПЛА. Можливо, на лінії фронту буде загострення, спричинене застосуванням противником авіації», — наголосив він.

Веніславський також розповів, що загарбники ще мають кілька сотень дронів Shahed і можуть їх використати.

За словами Веніславського, у агресора залишилося від десятків до сотень високоточних ракет. Росія використовує їх, незважаючи на критично низький рівень запасів, що не можна робити з погляду військової стратегії та військової тактики. У них просто більше немає варіантів, щоб якимось іншим чином дошкуляти українцям.

«Цілком ймовірно, що з 22 по 24 лютого війська РФ можуть їх використовувати, але це точно не сотні, а десятки, можливо, — до ста ракет», — припустив він.