РФ готує ядерну провокацію на ЗАЕС — розвідка

Російські окупанти найближчим часом готують «ядерні провокації» на Запорізькій атомній електростанції. Про це заявив представник Головного управління розвідки міністерства оборони України Андрій Юсов у Facebook.

«Рашисти найближчим часом готують ядерні провокації на ЗАЕС та інших об’єктах, що знаходяться на тимчасово окупованій території. Мета – ускладнити звільнення окупованих територій нашим силам безпеки та оборони. Планують апелювати до міжнародних структур для прикриття своїх примітивних гестапівських інформаційно-психологічних операцій, нічого в них не вийде. Енергодар наш!», — написав Юсов.

В управлінні розвідки уточнили, як саме планують провокацію війська РФ.

«Найближчим часом рашисти готують масштабну провокацію з імітації аварії на Запорізькій атомній електростанції. Для цього буде проведено удар безпосередньо територією ЗАЕС. Після цього буде оголошено про аварійний витік радіоактивних речовин. В інциденті традиційно буде звинувачено Україну», — заявили в ГУР.

22 травня компанія «Енергоатом» повідомила, що Запорізька АЕС знову залишилася знеструмленою через удар по останній високовольтній лінії передач Дніпровської, з якою вона харчувалася. Електропостачання станції відновили того ж дня.