РФ має намір зберегти КПП із захопленою частиною Донбаса — звіт ISW

Росія має намір зберегти контрольно-пропускні пункти між РФ та тимчасово окупованими територіями. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики зазначають, що президент Росії Володимир Путін зробив низку доручень урядовцям щодо КПП на окупованих ділянках російсько-українського кордону щодо покращення дорожніх умов. Також Путін закликав російські спецслужби та правоохоронні органи збільшити кількість оглядових комплексів та співробітників на КПП.

«Існування цих контрольно-пропускних пунктів ще раз наголошує, що російські офіційні особи не розглядають жителів окупованої України як громадян Росії та правлять як держава-окупант, попри заяви про те, що незаконно анексовані території є частиною Росії», — йдеться у звіті.

В ISW зазначили, що блокпости на КПП значно уповільнюють постачання російських боєприпасів на передову в Донецькій області. І ці затримки Путін, напевно, намагається усунути шляхом розширення штату для прискорення перевірок.

В інституті провели аналогію з посиленням заходів безпеки біля Керченського мосту, наголосивши, що Росія використовуватиме КПП і з іншими окупованими територіями з міркувань безпеки. Крім того, вони заважатимуть чоловікам із тимчасово окупованих територій тікати до Росії від примусової мобілізації.

Дивіться також:

Читайте також:

«Новини Донбасу» у Telegram — лише найважливіше. Підписуйтесь!