РФ в окупації заарештовує чоловіків і разом із увʼязненими готує їх до війни — Маляр

Російські загарбники намагаються створити резерви із місцевих жителів тимчасово окупованих територій. Про це у своєму Telegram-каналі розповіла заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

«Мета — екстренне поповнення особовим складом передових підрозділів своїх військ, які щоденно зазнають великих втрат у живій силі. В окремих населених пунктах на тимчасово окупованій території України російські загарбники здійснюють облави і затримання  місцевих мешканців. Під час облав усіх затриманих перевіряють на лояльність до окупаційного режиму, а чоловіків, які за віком можуть бути призвані на військову службу, заарештовують, переважно за надуманими приводами. Заарештованих у такий спосіб відправляють як правило до спеціально обладнаних польових таборів, в яких вже перебувають завезені з російських в’язниць злочинці, які погодились  брати участь у бойових діях», — написала вона.

За інформацією Міноборни України, наразі поблизу населених пунктів Рогово та Можніківка Луганської області облаштовано кілька таборів, до яких під конвоєм із РФ доставляються партії завербованих ув’язнених. Разом з ними, як зазначила Маляр, утримуються місцеві чоловіки, затримані за незначні правопорушення та які не погодилися підтримувати окупантів.

«До кінця травня очікується збільшення чисельності особового складу таборів з прибуттям ще двох партій в’язнів з росії, засуджених переважно за скоєння вбивств з особливою жорстокістю», — повідомила заступниця міністра оборони.

Також вона розповіла, що на сьогоднішній день у таких таборах перебуває понад 800 осіб, з якими проводяться інтенсивні заходи бойової підготовки, які планується завершити протягом одного місяця.

Зазначається, що після проходження ув’язненими курсу бойової підготовки з ними буде укладено контракти, які передбачають обов’язкову участь у бойових діях на тимчасово окупованій території України.

Дивіться щоденний випуск «Новин Донбасу» щодо ситуації на Сході України та по всій країні.

Читайте також:

«Новини Донбасу» у Telegram — лише найважливіше. Підписуйтесь!