Дрони

Рф за рік запустила по Україні понад 2000 «шахедів»

Рік тому Збройні сили України збили перший дрон рф іранського виробництва Shahed. З тих пір росія випустила по Україні понад 2000 ударних БпЛА. Їхню сумарну вартість оцінюють у 40-100 мільйонів$.

Про це повідомило в середу, тринадцятого вересня, Управління стратегічних комунікацій ЗСУ.

У повідомленні йдеться, що перший БпЛА Ірану Збройні сили України збили у вересні 2022 року. За рік країна-агресор рф випустила по Україні дронів близько на сорок-сто млн доларів. «Це середні пенсії 200-500 тисяч росіян», — додали в управлінні.

Росія почала власне виробництва «шахедів»

Рф почала закуповувати іранські «шахеди» у липні 2022 року. При цьому окупанти наносять на них маркування «Герань» і стверджують, що це — безпілотники їхнього виробництва. Влада Ірану тривалий час заперечувала постачання БпЛА, а згодом заявила, що «надала невелику кількість», але ще до повномасштабного вторгнення росії в Україну.

У серпні 2023 року військова розвідка Міноборони Великобританії повідомила, що рф почала застосовувати власні БпЛА, створені на основі іранських Shahed. Там кажуть, що росія прагне досягти самодостатності у виробництві дронів найближчими місяцями, але поки що лишається залежною від компонентів з Ірану, які постачаються переважно Каспійським морем.