Росія може створити новий округ із окупованих територій

Росія може створити новий федеральний округ з окупованих територій України. Про це російським ЗМІ заявив голова окупаційної адміністрації Запорізької області Євген Балицький.

«Буде створений федеральний округ, я думаю, це має бути найближчим часом. Гадаю, це будуть Донецьк, Луганськ, Запорізька, Херсонська області та Крим», — заявив він. За словами Балицького, питання зараз опрацьовується на федеральному рівні.

Новий округ може отримати назву «Новоросія», – припустив голова окупаційної адміністрації Запорізької області. Офіційного підтвердження від Кремля ще не було.

Нині у Росії є Центральний, Північно-Західний, Південний, Приволзький, Уральський, Сибірський, Далекосхідний, Північно-Кавказький федеральні округи.

Росія після окупації Криму незаконно приєднала острів до свого складу. А 2016 року Крим входив до складу Південного федерального округу РФ.

Зараз до ЮФО, крім Криму, входять Республіка Адигея, Республіка Калмикія, Краснодарський край, Астраханська, Волгоградська та Ростовська області. Адміністративний центр ЮФО — місто Ростов-на-Дону.

2022 року російські ЗМІ писали, що Крим може увійти до федерального округу під назвою «Кримський». Але ідея досі не реалізована.